Det var ju meningen att jag skulle ställa ut Milo för första gången i Alingsås i maj, 1 dag. Alltså mjukstart.
Men så blir det inte, utan det blir till att hårdstarta isället😃
Nästa helg blir det Örebro 3-4 mars & så Oslo 17-18 mars
Det är så att Milos uppfödare skall ställa kull på båda dessa utställningarna & fick återbud från en som köpt ett kullsyskon till Milo. Så därför frågade hon mig om jag ville följa med. Såklart jag ville! Skall bli hur kul som helst!
Så nu till helgen tänkte jag börja med att träna lite på att hantera öronen. Måste ju klippa dom på onsdag, torsdag.
Herregud vad trött jag kommer vara på måndagen efter, speciellt efter Oslo! Jobbar ju. Men, men vad gör man inte. Man är ju dum om man inte åker😄 Det är bara att bita ihop. Är ju så kul att ställa ut!
Det går framåt med små steg härhemma. Det morras & fräses fortfarande, men de kan sova ihop nu, dock inte den riktiga sköna känslan av ”vi-är-kompisar-nu”. Milo smyger sakta sig bakom tjejerna & lägger sig. Tjejerna gillar det inte, men de flyttar sig inte heller. Så det kommer säkert snart.
Var ute på en liten promenad i solen idag & testade min nya kamera😊




